РКЕ денеска одлучува: Ќе поскапат ли горивата повторно?

55
Регулаторната комисија за енергетика денес напладне треба да одлучи за новите цени на горивата. Изминатите недели цените растеа најмногу по еден денар за литар.

 

Сега литар ЕУРОСУПЕР БС чини 95 82 денари, а ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 74 денари.