Рамош во потрага по нов клуб

63
epa10161488 Benfica's player Goncalo Ramos attends a press conference at Benfica Campus, in Seixal, Portugal, 05 September 2022. Benfica will face Maccabi Haifa in an UEFA Champions League group stage match on 06 September 2022. EPA-EFE/RUI MINDERICO

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, откри дека португалскиот интернационалец, Конкало Рамош, не е задоволен од моменталната ситуација и сериозно размислува за промена на клупската средина. Младиот напаѓач нема добра соработка со новиот шеф на стручниот штаб, Луис Енрике и затоа во игра е опцијата за преселба во англиската Премиер лига.