Проблем е платата на Лаутаро

143
epa10505439 Inter Milan’s Lautaro Martinez celebrates after scoring the team's second goal during the Italian Serie A soccer match between FC Inter and US Lecce in Milan, Italy, 05 March 2023. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Италијанските медиуми открија зошто се уште лидерот во Серија А, тимот на Интер, нема потпишано нов договор со капитенот, Лаутаро Мартинез. Аргентинскиот интернационалец не крие дека сака да остане на „Џузепе Меаца“ уште долги години, но италијанските медиуми открија дека двете страни не можат да најдат заеднички јазик околу патата затоа што Лаутаро сака да заработува годишно 10 мил. евра.