Претрес во домот на Катица Јанева

222

Обвинителите од Обвинителството за организиран криминал вечерва вршат претрес во домовите на поранешната СЈО Катица Јанева, пренесува Канал 5, а телевизијата добила потврда за ова од Обвинителството.

Освен тоа, на Јанева и е одземен мобилниот телефон, а во врска со денешното приведување на Борјан Јовановски и Зоран Милески кои се осомничени за изнуда и примање награда за незаконско влијание.