Потер е најголема желба

88
epa10282617 Chelsea coach Graham Potter reacts after the UEFA Champions League group E soccer match between Chelsea and Dinamo Zagreb in London, Britain, 02 November 2022. EPA-EFE/ANDY RAIN

Раководните лица на холандскиот гигант Ајакс и понатаму се обидуваат да ги осигураат услугите на англискиот стручњак, Грахам Потер. Поранешниот менаџер на Брајтон и Челзи е најголема желба на челниците на Ајакс, но двете страни веќе со недели не можат да најдат заеднички јазик околу платата. Резервна опција на Ајакс е актуелниот менаџер на Манчестер Јунајтед, Ерик тен Хаг.