Осимен е летен приоритет

33
epa10122779 Napoli's Victor Osimhen celebrates scoring the 1-2 lead goal during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona vs SSC Napoli in Verona, Italy, 15 August 2022. EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Британските медиуми открија дека нигерискиот интернационалец од редовите на актуелниот шампион на Италија, тимот на Наполи, Виктор Осимен, е дефиниран како летен приоритет од страна на раководните лица на лондонскиот премиерлигаш Челзи. Челниците на „сините“ од „Стемфорд Бриџ“ се сфесни дека нивната желба ќе стане реалност ова лето само доколку официјалната понуда не биде помала од 130 мил. евра.