Обезбеден потписот на Ндика

123
epa09073986 Amadou Haidara of RB Leipzig battles for possession with Evan Ndicka of Eintracht Frankfurt during the Bundesliga match between RB Leipzig and Eintracht Frankfurt at Red Bull Arena in Leipzig, Germany, 14 March 2021. EPA-EFE/BORIS STREUBEL / POOL DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Каталонскиот гигант Барселона најверојатно ќе излези како победник во трката по францускиот интернационалец од редовите на германскиот бундеслигаш Еван Ндика. Централниот дефанзивец на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен фудбалер, а шпанските медиуми открија дека Французинот веќе ги има договорено личните побарувања со раководните лица на Барса и на „Ноу Камп“ ќе се пресели без никакво обештетување.