Не сакам арогантни луѓе

103
epa10358366 Goalkeeper Emiliano Martinez of Argentina (R) reacts with Lionel Messi after winning the FIFA World Cup 2022 quarter final soccer match between the Netherlands and Argentina at Lusail Stadium in Lusail, Qatar, 09 December 2022. EPA-EFE/Rungroj Yongrit

Емилијано Мартинез, голманот на Аргентина, откри зошто наградата за најдобар голман на СП 2022 ја ставил меѓу нозете.

  • Тоа го направив затоа што француските навивачи постојано ме навредуваа и ми свиера. Не сакам кога луѓето се арогантни . Кога е во прашање натпреварот, противникот имаше три удари кон нашиот гол и постигна три погодоци. Сепак, после се што се случи, се заврши како што треба, изјави голманот на Астон Вила.