На шопинг во Премиер

37
epa10423271 Manchester City's Kalvin Phillips reacts during the English Premier League soccer match between Manchester City and Wolverhampton Wanderers at the Etihad in Manchester, Britain, 22 January 2023. EPA-EFE/PETER POWELL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус, планира да ангажира нов играч за врска за време во зимскиот преоден рок и истиот треба да пристигне од англиската Премиер лига, открија фудбалските медиуми на „Апенинскиот полуостров“. Истите медиуми шепкулираат дека „старата дама“ подготвува понуда за фудбалерот на Манчестер Сити, Калвин Филипс, за играчот на Арсенал, Томас Парти и за данскиот интернационалец од редовите на Тотенхем, Пјер-Емил Хојберг.