Најубавата жена на светот: „Трезна сум веќе пет месеци, некогаш не можев да се контролирам“

637
EPA-EFE/GUILLAUME HORCAJUELO

Славната манекенка Бела Хадид оваа недела прослави пет месеци трезвеност со забава во Лас Вегас.

„Денес се навршуваат пет месеци без алкохол“, напиша 26-годишната Бела Хадид на својот Инстаграм профил покрај видеото на кое танцува во казино.

Хадид ја затресе кадравата коса и уживаше во забавата со широка насмевка на лицето, а видеото го сподели и на TikTok со натпис „пет месеци без алкохол“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Bella 🦋 (@bellahadid)

Фановите ја преплавија со коментари на објавата на TikTok за да ја прослават пресвртницата во животот на познатата манекенка.

„Сите го игнорираат описот на објавата… Бела, толку многу луѓе гледаат на тебе и се горди на тебе што се откажа“, коментира еден од TikTok-ер.

„Ајде да го нормализираме откажувањето“, додаде друг коментатор на TikTok.