КДБ треба да одлучи

26
epa10684122 Kevin de Bruyne (L) of Manchester City and Marcelo Brozovic of Inter in action during the UEFA Champions League Final soccer match between Manchester City and Inter Milan, in Istanbul, Turkey, 10 June 2023. EPA-EFE/TOLGA BOZOGLU

Белгискиот интернационалец од редовите на актуелниот европски клупски шампион и бранител на тронот во Премиер лигата, Манчестер Сити, Кевин де Бруин, планира во следните неколку недели да донесе конечна одлука околу неговата клупска иднина. Офанзивниот играч за врска треба да одлучи дали ќе остане на „Итихат“ или својата кариера ќе ја продолжи во Саудиска Арабија или во американската МЛС лига.