Индиските власти заплениле дрога вредна 58 милиони долари

26
Индиските власти заплениле 90 килограми дрога вредна 58 милиони долари, во пристаништето во западната држава Гуџарат, соопшти денеска полицијата.
Ова е трет напад за две недели, објави Ројтерс.
Дрогата била пронајдена во контејнер во пристаништето Пипавав, во моментот кога Индија ја засилила контролата на западната граница со цел да спречи шверц на наркотици од Иран и Авганистан.