Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико

486
Фото:ЕМСЦ скриншот

Земјотрес со јачина од 5,7 степени според Рихтеровата скала го погоди Мексико во 14 часот по локално време, јавува EMSC.

 

Земјотрес ја погоди областа Пуебла во Мексико.