Земјотрес во Грција, почувствуван и во Македонија

685

Земјотрес со интензитет од 4.63 степени според Рихтеровата скала вечерва во 19.32 часот беше регистриран во близина на Патрас, во Грција.

Земјотресот го почувствувале и граѓаните од јужниот дел на Македонија, во близина на границата со Грција, според сведоштвата од веб-страниците кои ги следат земјотресите во живо.