Заниоло може да остане

87
epa10110491 Roma's Nicolo Zaniolo reacts during the friendly soccer match AS Roma vs FK Shakhtar Donetsk at Olimpico stadium in Rome, Italy, 07 August 2022. EPA-EFE/ANGELO CARCONI

Челниците на англискиот премиерлигаш Астон Вила планираат во следните неколку дена да донесат конечна одлука околу италијанскиот интернационалец Николо Заниоло. Младиот напаѓач настапува во Бирмингем како позајмен играч од турскиот гигант Галатасарај, а Астон Вила може да го откупи неговиот договор со понуда не помала од 35 мил. евра.