Замолчи, да не го избришам подот со тебе!

104
Reigning world heavyweight champion Kickboxing Superstar Rico Verhoeven will be making his UK debut against Croatian Mladen Brestovac at GLORY 54 on 2nd June at the Genting Arena in Birmingham UK

Кик-боксерот Рико Верховен повторно го победи Бадр Хари пред се благодарение на повредата на легендарниот Мароканец. Шампионот беше нокаутиран двапати, но Хари потоа ја повреди ногата и судијата го прогласи Верховен за победник.

Прес-конференцијата по натпреварот донесе вистински хаос. Додека Рико зборуваше за дуелот, кик – боксерот Хесди Гергес влезе во салата и буквално го испровоцира шампионот. Верховен буквално полуде кога го виде Египќанецот и воедно му се закани дека ќе го нокаутира.

-Едноставно, твојот противник беше подобар, извикуваше Гергес додека Рико зборуваше за дуелот.

Тоа го полуде шампионот.

-Што сакаш? Замолчи или ќе го избришам подот со тебе. Ќе те нокаутирам, му возврати Верховен.

Но, вербалната комуникација не застана тука.

-Рико, е*и се. Дојди, дојди одма да ги исплескам задникот, додаде Хесди.

Гергес има 50 победи и 19 порази во кариерата. Тој го одработи својот последен натпревар во 2018 година кога загуби од Бадр Хари, но тој натпревар беше прогласен за неважечки бидејќи двајцата кик – боксери паднаа на допинг тест. Тој веќе двапати загуби од Верховен.