Жоржињо желба на „дамата“

43
epa10231073 Jorginho of Chelsea celebrates after winning the English Premier League soccer match between Chelsea FC and Wolverhampton Wanderers in London, Britain, 08 October 2022. EPA-EFE/DANIEL HAMBURY EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, Јувентус, моментално важи за прв фаворит кога е во прашање потписот на искусниот играч за врска од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Жоржињо. Репрезентативецот на Италија на крајот од актуелната сезона ќе има статус на слободен играч и ќе може да се пресели на „Алијанц арена“ без никакво обештетување.