Дино Мерлин пееше во бела кошула, а еден детал привлече внимание – не е случајно избран, има моќна симболика

5122
Принтскрин

Босанскиот кантавтор Дино Мерлин вечерва го одржа својот втор последователен концерт во Белград.

Прво се појави во Арена во светкава јакна, а набрзо се пресоблече.

Мерлин пред присутните пееше во бела кошула, на која имаше интересен детал.

Тоа е цвет на крин, симбол на милосрдие и безусловна љубов, а се поврзува и со надеж и вера.

 

Вака изгледа најскапиот настап досега: Мерлин и Чола за историја во Белград/ВИДЕО