Дибала може да бира

81
epa10186949 AS Roma player Paulo Dybala celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Europa League group C soccer match between AS Roma and HJK Helsinki at Olimpico stadium in Rome, Italy, 15 September 2022. EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Каталонскиот гигант Барселона и лондонскиот премиерлигаш Челзи моментално водат голема борба околу потписот на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Рома, Пауло Дибала. Во договорот на крилниот напаѓач има и ослободителна клаузула од само 12 мил. евра, но истата важи до почетокот на летниот преоден рок.