Де Зеби е во игра

43
epa09897293 Shakhtar Donetsk head coach Roberto De Zerbi during the friendly soccer match between Fenerbahce SK vs Shakhtar Donetsk in Istanbul, Turkey, 19 April 2022. The match was organized for the benefit of children orphaned in the Ukraine war. EPA-EFE/SEDAT SUNA

Предводникот на англискиот премиерлигаш Брајтон, Роберто де Зерби, е последниот менаџер кој е дефиниран како можен наследник на актуелниот менаџер на Ливерпул, Јурген Клоп. Трофејниот германски стручњак потврди дека на крајот од сезоната ќе си замине од „Енфилд“, а во игра за жешкото столче на „Енфилд“ се и Чави Алонсо, Зинедин Зидан и Томас Франк.