Дефиниран наследникот на Нојер

154
epa10333199 Goalkeeper Manuel Neuer of Germany reacts during the FIFA World Cup 2022 group E soccer match between Spain and Germany at Al Bayt Stadium in Al Khor, Qatar, 27 November 2022. EPA-EFE/Ronald Wittek

Близок извор до таборот на актуелниот шампион на Германија, тимот на Баерн (М), откри дека раководните лица донеле конечна одлука кога е во прашање наследникот на Мануел Нојер. Искусниот голман на крајот од својата богата кариера и затоа клупските челници ќе се обидат за време на летниот преоден рок да ги осигураат услугите на првиот голман на португалскиот гигант Порто, Диого Коста, кој е проценет на околу 60 мил. евра.