Дефинирана цената на Луиз

24
epa09197565 Aston Villa's Douglas Luiz (L) in action against Everton's Seamus Coleman (R) during the English Premier League soccer match between Aston Villa and Everton FC in Birmingham, Britain, 13 May 2021. EPA-EFE/Carl Recine / POOL EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Раководните лица на англискиот премиерлигаш Астон Вила испратија јасна порака до сите клубови кои ќе се обидат за време на зимскиот преоден рок да ги осигураат услугите на бразилскиот интернационалец Даглас Луиз. Дефанзивниот играч за врска ќе биде продаден во јануари само доколку официјалната понуда не биде помала од 60 мил. фунти, а најголем интерес за неговите услуги покажува лондонскиот премиерлигаш Арсенал.