Дембеле е во фокусот

113

Актуелниот европски клупски шампион, тимот на Баерн (М), со големо внимание ја следи ситуацијата околу францускиот интернационалец од редовите на каталонскиот гигант Барселона, Осман Дембеле. Крилниот напаѓач најпосле нема никаков проблем со повредите и има статус на стандарден првотимец. Но и покарај такавата ситуација, не е исклучена и опцијата да биде продаден за време на летниот преоден рок затоа што вицешампионот на Шпанија има голем проблем со финансиските загуби.