Ги очекуваат месеци за паметење:Четири хороскопски знаци ќе уживаат во најсреќното лето во животот

8437
Фото:пекселс

За некои луѓе летните месеци ќе бидат многу среќен период и ќе го имаат најдоброто лето. Тоа ќе биде интересна комбинација на авантура; лични промени, но и оние на животен план. Од 21 јуни до 23 септември ќе се случат многу позитивни промени, а на ова најмногу ќе бидат изложени четири хороскопски знаци.

Бик

Луѓето родени во овој земјен знак ќе се чувствуваат многу сигурни додека Јупитер се движи низ првата куќа на идентитетот. Ова е транзит кој им носи оптимизам и став дека во иднина ќе можат да направат се, но и да го остават минатото зад себе. Дали веќе се чувствувате исполнети со оваа енергија? Во текот на летните месеци ќе бидете особено енергични, а луѓето ќе бидат импресионирани од вас, но што е најважно, ќе бидете импресионирани од самите себе. Што треба да направите? Отворете ги широко очите за да не ги пропуштите сите можности и запомнете дека не е добро да се претерува. Ова е одличен транзит доколку планирате да патувате, да запознавате нови луѓе и да се забавувате!

На 6 јуни, Венера се преселува во четвртата куќа, која го претставува домот, а бидејќи е владејачка планета на овој знак, ќе има големо влијание. Кога ќе почне да се движи ретроградно на 22 јули, ќе почнете да ги преиспитувате вашите приватни односи и семеен живот. Ќе размислувате за чувството на сигурност и вашите желби во емотивните врски. Но, Марс, планетата на моќната енергија, од 11 јули ќе биде во петтата куќа и ќе ја истакне вашата желба да уживате во сето она што ви го нуди животот. На крајот на јули ќе биде време на среќа и успех поради вложениот труд бидејќи Марс ќе формира тројка со Јупитер. Слушајте ги вашите инстинкти и преземете ризици и бидете подготвени за сите можности што ќе ви се отворат. Ова лето планетите се на ваша страна, пишува Жена.хр.

Лав
Сигурно ќе ви биде мило да знаете дека ќе бидете забележани ова лето. Јупитер транзитира во вашата десетта куќа на работа и го создава вниманието што само го сакате за себе. Вашата репутација расте и ќе бидете подготвени да се истакнете. Отворен е пат за напредување во кариерата, деловни патувања, промена на работата и севкупен деловен успех. Од 19 јуни ќе дојде време да ги изберете вистинските можности во кои ќе уживате бидејќи ќе можете да постигнете многу. Кога Венера ќе оди ретроградна на 22 јули, низ вашата прва куќа, повторно ќе почнете да размислувате за вашата слика. Како се претставуваш пред светот? Дали е тоа вистинскиот ти? Летото 2023 година ќе биде време за нов изглед. Но, генерално, размислете пред да скокнете во нови работи. Желбата да се рекреирате може да биде забавна, но немојте да се осудувате себеси и другите строго според физичкиот изглед.

Дополнително, важно е да ги слушате вашите инстинкти во однос на парите, бидејќи смелиот Марс ќе формира тројка со Уран во десеттата куќа од 15 август. Ќе имате и јасно изразена желба за слобода, а со се ќе имате високо ниво на енергија, па ќе биде вистинско време за нови проекти. Исто така, ќе биде добро време да запознаете нови луѓе и да имате забавни искуства. Важно е да се пуштиш и да блеснеш како Сонце!

Стрелец

Летото 2023 година е време да се прифатите себеси и вашите вредности, а за тоа време Јупитер ќе донесе оптимизам во шестата куќа на здравјето. Дополнително, оптимизмот ќе се прошири на деловниот план и ќе уживате во она што го работите, а ќе се подобрувате и тоа ќе ви донесе задоволство и надворешни награди. Ретроградната Венера низ вашата деветта куќа на патување и раст значи дека ќе сакате да промените одредени работи, особено оние што ви носат задоволство. Но, не мора да продолжите да сакате нешто што сте го сакале претходно. Можеби некогаш сакавте да одите во нова земја секое лето, но сега можеби ќе сакате да одите само таму каде што е удобно. Дозволете си да се промените и да ги реализирате вашите нови желби.

За време на ретроградното движење на Венера низ деветтата куќа на патувањето и растот, ќе ви стане јасно како сè околу вас се менува. Од 31 јули енергичниот Марс ќе биде во тројка со Јупитер, поради што ќе донесете некои одлуки поврзани со работата, но и воопшто поврзани со животот. Скоро сè што ќе одлучите ќе биде придружено со среќа, а успехот ќе се случи.

Шкорпија

Ова е многу моќно време за претставниците на овој знак. Јупитер во седмата куќа на партнерството и ретроградната Венера поминувајќи низ десеттата куќа на работата ќе донесе преглед на личните и професионалните односи и ослободување од оние кои не ве задоволуваат. Јупитер носи среќа и во бизнисот и во јавноста, а тоа позитивно ќе се одрази и на финансиите. Во меѓувреме, Венера ќе им помогне на Шкорпиите да разберат што сакаат од себе и навистина да ги разберат сопствените очекувања. Но, кога станува збор за вашиот приватен живот, подгответе се за некои промени и нова врска, а важно е да растете и да научите за себе во него. Ако сте во врска, тогаш можеби ќе сакате да ја подигнете врската на ново ниво и дефинитивно ќе разберете каде се проблемите во врската. Можеби дури и ќе одлучите да се повлечете од врската ако мислите дека е добро за вас затоа што е време за подобра и посветла иднина.

Во август пристигнува нов поволен период, планетите кои владеат со овој знак, Марс и Плутон, ќе формираат тројка и ќе создадат нов бран на амбиции и ќе ги нагласат лидерските способности. Надворешните и внатрешните препреки кои се чинеа непремостливи одеднаш се мали нешта на патот бидејќи страста и довербата ги инспирираат и импресионираат другите. Слушајте ја вашата интуиција ова лето и само тргнете кон вашата цел.