Гвардиол ќе пресече

137
epa09514231 Josko Gvardiol of Croatia celebrates after scoring during the FIFA World Cup qualifying Group H soccer match between Cyprus and Croatia at AEK Arena Stadium in Larnaca, Cyprus, 08 October 2021. EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

Германските медиуми открија дека во следните десет дена хрватскиот интернационалец од редовите на РБ Лајпциг, Јошко Гвардиол, ќе донесе конечна одлука околу својата клупска иднина. Централниот дефанизвец е на слатки маки затоа што интерес за неговите услуги покажуваат челниците на Манчестер Сити, Ливерпул, Челзи и на Реал (М), а од неговата продажба „биковите“ очекуваат заработка не помала од 100 мил. евра.