ВИДЕО: Шакира има нов хит, посветен на бившиот свекор: ‘Уште не стапнал во гроб’

658
epa09995331 (FILE) - Colombian singer Shakira (R) poses for the media with her partner, FC Barcelona defender Gerard Pique (L), during the presentation of her new album 'Shakira' in Barcelona, Spain, 20 March 2014 (reissued 04 June 2022). Shakira confirmed that she is separating from the soccer player Pique in a statement released on 04 June 2022. The couple has two children together. EPA-EFE/ANDREU DALMAU

Шакира отсекогаш била позната по своите шарени музички таленти, а нејзиното претставување на најновата песна во никој случај не е исклучок.

Имено, Шакира ја претстави својата нова песна под името Ел Џефе, а со оглед на името на самата песна многумина помислија дека станува збор за шега на своја сметка. Зошто? Ел Џефе е прекар што го добила од пријател на нејзиниот поранешен партнер Жерар Пике, но низ песната се разгледуваат и други опции.

За само неколку часа по објавувањето, песната собра дури шест милиони прегледи, а снимена е во придружба на мексиканскиот бенд Fuerza Regida.

„Тие велат дека ниедно зло не трае повеќе од сто години, но еве го мојот поранешен свекор кој сè уште не стапнал во гроб“.

Иако првично се мислеше дека песната е за неа, овој стих сугерира дека Шакира намерно го вклучила својот поранешен свекор во нејзината песна.

Кога го гледате видеото, доколку внимавате, можете да забележите како танчерите и ја покриваат устата на Шакира додека го пеат овој стих, а можно е тоа да е токму поради тоа што сакаат да ја спречат да го пее.

Таткото на Жерар Пике е Жоан Пике, адвокат од Барселона, кој досега остана надвор од скандалот и не даде никакви изјави за разводот на неговиот син од Шакира.