Веруваме во вашиот успех, браќа!

28
epa10305220 Serbia head coach Dragan Stojkovic gives a press conference after the Serbia squad announcement ahead of the FIFA World Cup Qatar 2022 at the Serbia team headquarters in Stara Pazova, Serbia, 14 November 2022. EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Руската фудбалска репрезентација и посака среќа на Србија пред почетокот на Светското првенство во 2022 година. Србија вечер ги почнува настапите на Мундијалот во Катар.

  • Среќно на Светското првенство! Веруваме во вашиот успех, браќа! – се вели во пораката на српски јазик, објавена од прес-службата на рускиот тим.

Репрезентацијата на Србија вечер од 20 часот против Бразил ќе го има првиот натпревар на Светското првенство 2022.