Португалскиот фудбалер Бернардо Силва (28) го напушта Манчестер Сити до крајот на преодниот рок. Голема заслуга за тоа има неговата поубава половина, манекенката Инес Томаз (24).

Убавата Португалка, која се занимава со манекенство, и португалскиот репрезентативец наводно сакаат да се преселат во поубав град. Интерес за него покажаа Барселона и ПСЖ. Изгледа дека двајцата имаат „слатки маки“ кога е во прашање изборот на нов град.

За неа не се знае многу, бидејќи се обидува да го сокрие својот живот од јавноста, иако има неколку интересни факти. Таа има сестра Маријана, кој ја претставуваше Португалија на изборот за мис 2017 година, како и брат Томас, со кој е исто така блиска.

Инес веќе некое време се занимава со овој бизнис и беше модел на многу познати брендови, па благодарение на својата работа го обиколи светот. Таа била на различни дестинации, а интересно е што тие двајца се запознале за време на пандемијата.

Бернардо и Инес се родени во Лисабон, а се запознале преку заеднички пријатели. Малку по малку се запознаа и на крајот почнаа да излегуваат. Нивната врска е многу сериозна, бидејќи во мај оваа година Бернардо ја запроси и наскоро треба да се венчаат.

„Среќен роденден на најубавата девојка на светот“, напиша Бернардо на Инстаграм на 24 јуни оваа година, честитајќи ѝ го 24. роденден на својата избраничка.