Алонсо нема дилема

81
epaselect epa10226345 Newly appointed head coach of German Bundesliga team Bayer 04 Leverkusen, Xabi Alonso, poses for the media after a press conference at BayArena in Leverkusen, Germany, 06 October 2022. Alonso receives a contract with Leverkusen until June 2024. EPA-EFE/SASCHA STEINBACH

Предводникот на германскиот бундеслигаш Баер од Леверкузен, Чаби Алонсо, се обиде да стави крај на сите дилеми кога е во прашање неговата тренерска кариера. Поголемиот дел од британските медиуми ја пласираа и информацијата дека шпанскиот стручњак важи за прв фаворит кога е во прашање менаџерската позиција во редовите на лондонскиот премиерлигаш Тотенхем, но Алонсо ја демантираше таквата информација и потврди дека ќе остане во Германија.