Ракометарите на Вардар не зеле плата девет месеци, а ќе играат...

„Црвено - црните“ во четвртфиналето од Лигата на шампионите го елиминираа унгарскиот шампион Пик Сегед, а тренерот Робето Гарсија Парондо истакна дека е горд...

Пастор фрустрациите ги истури врз Парондо (Видео)

Тренерот на унгарскиот ракометен шампион ПИК Сегед, Хуан Карлос Пастор не го поднесе спортски поразор во четвртфиналето па вербално го напдна својот поранешен ракометар,...

Барселона пак налета на Вардар, Веспрем против Киелце  

Македонскиот ракометен шампион Вардар ќе ги одмери силите со Барселона во полуфиналето на завршниот турнир од Лигата на шампионите во Келн. Во второто полуфинале силите...

ШТОТУКУ ОБЈАВЕНО

Анкети