Ќе се разговара со Лукаку

164
epa10267614 Inter Milan’s Romelu Lukaku reacts during the UEFA Champions League Group C match between FC Inter and Viktoria Plzen at Giuseppe Meazza stadium in Milan, Italy, 26 October 2022. EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Лондонскиот премиерлигаш Челзи планира сериозно да поразговара со белгискиот интернационалец, Ромелу Лукаку, откако ќе биде одигран финалниот натпревар во Лигата на шампиони. Искусниот напаѓач актуелната сезона ја одработува како позајмен играч во дресот на италијанскиот калчо гигант Интер, а пред неколку недели, генералниот менаџер на „нероазурите“, Џузепе Марота изјави дека Интер не планира да го откупи неговиот договор.