Шут-карта за Торес

70
epa10323096 Ferran Torres (C) of Spain celebrates scoring the 3-0 lead from the penalty spot during the FIFA World Cup 2022 group E soccer match between Spain and Costa Rica at Al Thumama Stadium in Doha, Qatar, 23 November 2022. EPA-EFE/Abir Sultan

Каталонскиот гигант Барселона ќе се обиде за време на летниот преоден рок да се ослободи од услугите на брзоногиот напаѓач, Феран Торес, открија шпанските медиуми. На поранешниот фудбалер на англискиот премиерлигаш Манчестер Сити ќе му биде покажана излезната врата од „Ноу Камп“ само доколку официјалната понуда за обештетувањето не биде помала од 50 мил. евра.