Шут-карта за две ѕвезди

293

Близок извор до таборот на каталонскиот гигант Барселона откри дека раководните лица сериозно ја разгледуваат и опцијата да стават крај на соработката со холандскиот интернационалец Френки де Јонг и со репрезентативецот на Уругвај, Роналд Араухо. Парите кои би се заработиле од продажбата на овие фудбалери ќе бидат искористени за купување на нови и за откуп на договорите на Жоао Феликс и Жоао Кансело.