Четири шут-карти

78
epa10482602 Players of Liverpool react after Real Madrid scored their third goal during the UEFA Champions League, Round of 16, 1st leg match between Liverpool FC and Real Madrid in Liverpool, Britain, 21 February 2023. EPA-EFE/Peter Powell

Англискиот премиерлигаш Ливерпул и официјално потврди дека на крајот од актуелната сезона ја прекинува соработката со неколку фудбалери. Излезната врата од „Енфилд“ ќе му биде покажана на бразилскиот интернационалец Роберто Фирмино, потоа на крилниот напаѓач Алекс Окслед Чембрлен, на ветеранот Џејмс Милнер и на искусниот играч за врска, Наби Кеита. Сите тие играчи ќе имаат статус на слободен фудбалер за време на летниот преоден рок.