Цеца трипати абортираше, не сакаше да имаме деца – Харо Самарџиќ, поранешното момче на Светлана Ражнатовиќ

320

Уште една многу голема балканска пејачка ѕвезда, а тоа е Цеца Ражнатовиќ, никој не остава да биде рамнодушен. Деновиве испливаа детали околу првата љубовна врска со нејзиното прво момче по името Харо Самарџиќ. Тогаш Цеца беше малото “зелено нерасцутено“ девојче, како во нејзината хит-песна “Цветак зановетак“.                        Таа без знаење на родителите од нишкото село Житораѓе избегала за Швајцарија заедно со Харо. Врската им била одлична, но се до оној момент кога таткото на Цеца не побарал таа да се врати дома во Србија. Цеца не го послуша својот татко, дури и жестоко се скараа, па Цеца продолжи да живее по својот ќеиф.

Во меѓувреме, сепак раскинува со Харо и се запознава со Жељко Ражнатовиќ-Аркан. Тој подоцна и станува и официјален сопруг. Се останато е историја.                      Инаку, Харо многу ја сакаше Цеца, но таа го батали. Се зборува дека со него остануваше бремена.  Сепак никогаш не сакаше да роди дете, па мораше да абортира. Во прв план и беа естрадната кариера и популарноста, а не децата и бракот.              – Ма, не еднаш, таа со мене беше трипати бремена. И секогаш одеше на абортус. Последен пат абортираше во Белград, зборуваше уште тогаш нејзиното поранешно момче (за српските медиуми).