ФОТО: „Лавовите“ за гол подобри од Брера

83

Премиерниот натпревар од 9. коло во македонската Прва фудбалска лига, дуелот помеѓу екипите на Македонија ЃП и Брера Струмица, заврши со минимален триумф на домаќинот. Единствениот погодок на натпреварот, постигнат во самиот финиш од првото полувреме, беше дело на Јован Попзлатанов.

ФОТО: П.Стојановски