Украински солзи: Татко се раздели од ќерката, останува да ја брани својата земја/ВИДЕО

393

На социјалните мрежи е објавено потресно видео од Украина, од моментот кога еден татко морал да се раздели со ќерката и сопругата, кои се упатиле во безбедна зона, а тој останал да и служи на својата земја.

На видеото се гледа како овој маж од Украина се скрши додека ја гушка својата ќерка и и става капа на главата.

Ќерката и мајката потоа во солзи се качуваат во автобусот, кој оди во безбедна зона додека таткото го испраќа семејството во солзи.

Погледнете го видеото:

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Journoloji (@journoloji)