Ужасна трагедија во САД:Тригодишник случајно пукал со пиштол ѝ ја усмртил мајка си

68

Млада мајка од американската држава Јужна Каролина почина кога случајно ја застрелал синотѕ, кој дофатил отчкочен пиштол во нивниот дом, соопштија локалните власти.

Шерифот на округот Спаетанбург е повикан во средата наутро по локално вреем, а името на жртвата е Кора Лн Буш (33), пренесе Ен-Би-Си њуз.

„Иако нашата истрага уште трае, се укажува на тоа дека до трагичниот настан дошло кога детето го дофатило пиштолот и случајно ја усмртило мајакта, која почина во болница“, соопштено е од кацелариајта на шерифот.

Буш е прогласена за мртва два часа откко е повикана полиција.