Стево и Таравари на сонце во Чаршија – претседател да бидам!

109

Актуелниот претседател на Македонија и кандидат за уште еден мандат , Стево Пендаровски и неговиот противкандидат во трката за освојување на претседателската фотелја, Арбен Таравари, денеска го искористија убавото пролетно сонце и во скопската Чаршија “на нога” ги разменија мислењата за кампањата која стартува идната недела.

Пријателски и џентлменски разговор со надеж дека така ќе помине и кампањата во духот на европски манири, а ќе победи подобриот.

фото П. Стојановски