Сообраќајна несреќа во Ниш:Шестмина повредени во судир на автобус и камион

481
Сите повредени биле во автобус на „Ниш-експрес“, а по првите информации се здобиле само со полесни повреди.
„Полицијата го објави увидот, за да се утврди причината за сударот. За несреќата е известено обвинителството“, изјавија во Полицискта управа во Ниш.
До судиропт дошло во 14:30 часот, на крстосницата на Булевар 12. февруари и улица Хумска, а повредените се згрижени во две епкипи на Брзата помош и Ургентниот центар.