Секој хороскопски знак има свој среќен ден во неделата, или дури и два -го знаете ли својот?

606
Фото:пекселс

Астрологијата вели дека има денови кога среќата е малку повеќе на страната на одреден хороскопски знак или знаци – затоа што има 12 хороскопски знаци и само седум дена во неделата. Можеби овие ќе станат денови во кои ќе преземеме некои поважни деловни потфати или ќе донесуваме одлуки. Како и да е, не боли да се знае. Еве што велат ѕвездите.

Овен

Денови на енергија и моќ за Овенот се вторник и сабота. Вторник, благодарение на Марс, открива храбра и смела страна, додека во сабота Марс помага со дисциплина и упорност, па постигнувањето на целите е многу полесно. Овие денови се како космички стимулации за решавање на предизвиците и преземање чекори кон она што сакате да го постигнете, пренесува TOI.

Бик

Со Бикот во среда владее Меркур, кој поттикнува флексибилност и комуникациски вештини, а кога Венера ќе ја преземе контролата во петок, време е да се ослободите. За Бикот, петок, исто така, носи допир на луксуз и љубов, па затоа е совршен за уживање во пофините работи.

Близнаци

За Близнаците понеделникот е во согласност со нивната емотивна и инвентивна страна. Средата, благодарение на правилото на Меркур, е најдобро време за комуникација, што им овозможува на Близнаците да се поврзат со другите. Овие планетарни движења додаваат астролошки допир на неделата, подобрувајќи ја способноста на Близнаците да се изразуваат и да создаваат директни врски.

Рак

Понеделникот му носи на Ракот лунарна прегратка, хранејќи ја нивната емотивна страна со топлина и хармонија, додека четврток, со кој владее Јупитер, им дава на Раковите интелигенција и интуиција поттик што ги наведува на мудри избори. Космичкото усогласување на овие денови додава допир на небесна поддршка, подобрувајќи ја емоционалната благосостојба на Ракот и способноста за донесување одлуки.

Лав

Во недела, Лавовите уживаат во виталноста на Сонцето, што го подобрува нивното самоизразување и лидерски вештини. Во петокот, со кој владее Венера, Лавовите на своите успеси им даваат допир на романтика и оригиналност. Овие небесни влијанија во одредени денови додаваат шарм и харизма на природните лидерски вештини на Лав, правејќи ги неговите напори да блескаат со креативност и шарм.

Девица

Во среда, под влијание на Меркур, Девиците ги зајакнуваат своите аналитички способности и вештините за решавање проблеми. Во сабота доаѓа до зголемување на дисциплината и организацијата, што особено ги поттикнува Девиците ефикасно да ги решаваат задачите. Овие небесни погони овие денови го покажуваат најдоброто во прецизниот и систематски пристап на Девицата кон анализата и ефикасноста.

Вага

Вагите го добиваат сјајот на Венера во петок, што ги подобрува односите и социјалните интеракции со љубов и хармонија. Саботите носат фокусирана енергија што им помага на Вагите да најдат рамнотежа и ред во нивните животи. Овие специфични влијанија од петок и сабота се усогласуваат со вродената желба на Вагата за хармонија и рамнотежа, додавајќи допир на небесна поддршка на нивните социјални и лични аспирации.

Шкорпија

Шкорпии, искористете ја космичката енергија од вторникот за да ја надополните вашата истрајност и интензитет, обезбедувајќи мотивација да се справите директно со пречките. Во четвртоците со кои владее Јупитер, среќата е на ваша страна, ја зголемува вашата мудрост и нуди поволни исходи. Овие небесни влијанија во одредени денови се усогласуваат со силите на Шкорпијата, помагајќи им со издржливост и мудрост на нивното космичко патување.

Стрелец

Во четврток, Стрелецот ужива во експанзивната енергија на Јупитер, која совршено одговара на неговиот истражувачки и просветлен став. Неделите се исто така особено живи. Небесните влијанија овие денови се усогласуваат со авантуристичкиот дух на Стрелецот, нудејќи дополнителен поттик на позитивност и ентузијазам.

Јарец

Влијанието на саботата е совршено во согласност со посветеноста на Јарецот кон обврските и долгорочните цели. Вторник, со кој владее Марс, носи упорност и храброст, нудејќи помош за надминување на предизвиците. Небесните влијанија овие денови се усогласуваат со дисциплинираната и фокусирана природа на Јарецот.

Водолија

Неделите со кои владее сонцето се платното за слободно и креативно изразување на Водолија . Среда, со која владее Меркур, го зголемува капацитетот за иновации и комуникација. Небесните енергии овие денови се усогласуваат со желбата на Водолијата за уникатност и напредно размислување, поттикнувајќи можности за самоизразување и комуникација.

Риби

Рибите особено уживаат во енергијата со која владее Јупитер во четврток, зголемувајќи ги нивните интуитивни способности и духовни согледувања. Понеделникот носи емотивен мир и поинтимен однос со вашето внатрешно јас. Небесните влијанија овие денови се усогласуваат со природниот афинитет на Рибите за интроспекција и духовна поврзаност, обезбедувајќи моменти на зголемена интуиција и внатрешен мир.