Санчо е летен приоритет

495
epa10600648 Jadon Sancho of Manchester United reacts during the English Premier League soccer match between Manchester United and Aston Villa in Manchester, Britain, 30 April 2023. EPA-EFE/ADAM VAUGHAN EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications.

Најтрофејниот клуб во италијанската Серија А, тимот на Јувентус, ќе се обиде во текот на летниот преоден рок да ги осигури услугите на крилниот напаѓач од редовите на германскиот бундеслигаш Борусија од Дортмунд, Џејдон Санчо. Репрезентативецот на Англија и понатаму е во сопственост на Манчестер јунајтед и има обврска да се врати на „Олд Трафорд“ откако ќе му заврши позајмувањето на „Сигнал Идуна парк“.