Претрес во Скопје, приведен дилер

56

На 03.10.2023 во 06.45 часот на подрачје на Ѓорче Петров, од полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје го лишиле од слобода М.Ј.(31) од Скопје.

-При претрес во неговиот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и прашкаста материја. За настанот бил известен јавен обвинител, а по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесен соодветен поднесок, соопштуваат од МВР.