Покетино лобира за Дибала

100
epa10186949 AS Roma player Paulo Dybala celebrates after scoring the opening goal during the UEFA Europa League group C soccer match between AS Roma and HJK Helsinki at Olimpico stadium in Rome, Italy, 15 September 2022. EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Идниот менаџер на лондонскиот премиерлигаш Челзи, Маурицио Покетино, испратил јасна порака до раководните лица дека сака во новата сезона на располагање да ги има и услугите на аргентинскиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Рома, Пауло Дибала. Во договорот на Аргентинецот има ослободителна клаузула за странските клубови и истата се активира со понуда не помала од 12 мил. евра.