Откриени се целите на Баерн (M) за зимскиот преоден рок

59
epa10658024 Bayern Munich's players celebrate with the league title trophy after winning the German Bundesliga soccer match between 1.FC Cologne and FC Bayern Munich, in Cologne, Germany, 27 May 2023. Bayern Munich won the title due to a better goal difference. EPA-EFE/ANNA SZILAGYI CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Баерн (M) се одлучи за своите трансфер цели за зимата. Клубот има намера да направи две засилувања.

Според „ Kicker“, главна цел на Баерн е да ангажира одбранбен играч за врска и десен бек. Главниот тренер Томас Тухел работи на засилување на тимот заедно со спортскиот директор Кристоф Фројнд. Конкретните имиња на играчите се уште не се соопштени. Тухел смета дека клубот од Минхен треба да има повеќе одбранбени играчи во својот ростер.

Баерн моментално е на првото место во поредокот на Бундеслигата со 13 бодови од 5 кола.