Осимен планира да пресече

186
epa10122779 Napoli's Victor Osimhen celebrates scoring the 1-2 lead goal during the Italian Serie A soccer match Hellas Verona vs SSC Napoli in Verona, Italy, 15 August 2022. EPA-EFE/FILIPPO VENEZIA

Нигерискиот интернационалец од редовите на италијанскиот калчолигаш Наполи, Виктор Осимен, планира во следните неколку недели да донесе конечна одлука околу неговата следна дестинација. Искусниот напаѓач ќе биде продаден ова лето за најмалку 120 мил. евра, а на неговата адреса веќе пристигнаа понудите на Арсенал, Челзи и на ПСЖ.