Немојте да се разочарувате, само подгответе се навреме: Овие хороскопски знаци се најлош избор за брак

2764

Бракот речиси секогаш изгледа како добра идеја на почетокот, но може брзо да оди надолу ако вие и вашиот партнер не сте толку компатибилни како што првично мислевте. Не е изненадувачки што вашиот хороскоп може да игра улога во тоа дали вашата заедница ќе го издржи тестот на времето. Затоа астролозите ги открија најлошите хороскопски знаци за брак, пишува Best Life.

Стрелец

Секој знае дека Стрелците мразат да бидат врзани. Затоа, не е чудно што брачните обврски често ги ограничуваат. „Тие се познати по нивната љубов кон авантурата, а конвенционалниот брак можеби не одговара на нивната потреба за истражување“, вели Ракел Родригез, астролог и основачka на Your Zodiac, „Меѓутоа, со партнер кој ги споделува нивните вредности во животот, тие имаат потенцијал да создадат динамична и исполнета врска“.

Девица

Девиците се многу критични кон себе и кон другите, што може да биде пречка во бракот. „Луѓето од овој хороскопски знак имаат тенденција да анализираат и често се фокусираат на себе“, вели Родригез. Тие не се среќни ако сè не е според нивните високи стандарди, што бара многу од брачниот другар и создава тензија во партнерството. Кој нема да одговори нема да биде доволен за овој знак.

Шкорпија 

Во овој огнен знак може да најдете лојални и посветени партнери, но нивните интензивни емоции можат да го покажат најлошото кај нив. Тара Бенет, астролог и духовен тренер во Медиумчат, вели дека Шкорпиите едноставно сакаат да го контролираат секој аспект од нивниот брак. Не им помага тоа што лесно стануваат љубоморни. „Бидете подготвени постојано да се правдате пред нив и не ни помислувајте да чувате тајна“, вели Бенет.

Овен 

Да се ​​биде во брак со Овен може да биде исцрпувачки. Бенет истакнува дека односот со овие огнени знаци е секогаш конкурентен, без разлика дали со вас или со другите околу нив. Таа ги опишува како вжештени глави, брзи на лутина и бавни за простување. Тие, исто така, не се тип што дозволуваат другите да ги контролираат, што може да биде тешко кога станува збор за нивните долгорочни врски.

Близнаци 

Може да биде тешко да се задржи Близнакот фокусиран на посветена врска. „Работата е во тоа што тие копнеат за разновидност и можат да се борат со монотоните аспекти на бракот“, објаснува Родригез, „Близнаците се социјални пеперутки и бракот често им ги краде крилјата“, додава Бенет, „Тие ќе талкаат низ градот, скокајќи од една забава. на друга.“ , претпочитајќи го друштвото на другите пред нивните партнери.

Водолија 

Водолиите се познати како црните овци на зодијакот. Едноставно кажано, овие луѓе ја ценат својата слобода и индивидуалност, поради што често се спротивставуваат на традиционалните брачни очекувања“, објаснува Родригез. Секогаш на прво место ги ставаат своите идеали и вредности, а кога станува збор за компромис, тешко дека ќе попуштат. Нивната идеална врска е онаа во која и двајцата партнери имаат доволно простор за личен развој и во која емоционалните изрази не се единствената основа“, додава Родригез.