На низок старт за Мудрик

75
epa10420453 Mykhailo Mudryk of Chelsea reacts during the English Premier League soccer match between Liverpool FC and Chelsea FC in Liverpool, Britain, 21 January 2023. EPA-EFE/Peter Powell EDITORIAL USE ONLY. No use with unauthorized audio, video, data, fixture lists, club/league logos or 'live' services. Online in-match use limited to 120 images, no video emulation. No use in betting, games or single club/league/player publications

Лутиот градски ривал од англиската Премиер лига, тимот на Арсенал, со големо внимание ја следи ситуацијата околу украинскиот интернационалец од редовите на Челзи, Микхаило Мудрик. Раководните лица на популарните „топчии“ се убедени дека офанзивниот играч за врска ќе побара да биде продаден за време на летниот преоден рок затоа што „сините“ во новата сезона нема да играат во ЛШ.