Наоми Кембел на лудиот камен? Ќе биде ли тоа вистинска „трета среќа“?

84
EPA-EFE/JUSTIN LANE

Наоми Кембел е видена на еден настан со огромен дијамантски прстен, што ги поттикна гласините дека решила да стапне на лудиот камен.

На почетокот на оваа година, супермоделот по втор пат ја исполни улогата на мајка, а сега се шпекулира дека „дојде време таа да вплови во брачното пристаниште“.

Таа за „Ф1 Гран При“ во Абу Даби се облече во фустан со апстрактен принт кој одлично и прилегаше, но никој не застана на тоа – парчето накит беше во преден план.

Сега, освен шпекулациите за нејзината наводна свршувачка, фановите се расправаат и за кого би можела да се омажи, бидејќи не се знае со кого точно е во врска.

Во 1993 година, Наоми беше на работ да се омажи за Адам Клејтон, басистот на групата „U2“. Подоцна се свршила и со Флавио Бријаторе, бизнисмен од Италија, но тоа „пукна“ во 2002 година. Доколку сега ја потврди веста за свршувачката, тоа, според странските медиуми, би било вистинска „трета среќа“.

Sada, osim što se nagađa o njenoj navodnoj vjeridbi, fanovi uveliko polemišu i o tome za koga bi to mogla da se uda, kako nije poznato s kim je tačno u vezi.

Godine 1993, Naomi je bila na korak do vjenčanja s Adamom Klejtonom, basistom grupe “U2”. Kasnije, bila je vjerena i za Flavija Brijatorea, biznismena iz Italije, ali to je “puklo” 2002. Ukoliko sad potvrdi vijesti o vjeridbi, to bi se, bruje strani mediji, vodilo kao prava “treća sreća”.