Меси не одмора за Нова Година

74

Фудбалската sвезда Лионел Меси не престанува да тренира околу новогодишните денови.

Аргентинецот е во татковината до 2 јануари, и објави фотографија од фитнес, на која трча на патеката.

Интересот за навивачите предизвика детал од фотографијата, која покажува дека Меси гледа повторувања на сопствените голови.

Според коментарите, Меси се инспирира на тој начин, а според други – го анализира неговиот настап и бара недостатоци.